Jesteś w: BIZNES
Pozostałe działy:
Pozostałe działy:

Nanotechnologia w budownictwie

 

Włoska firma Aktarus Group  produkuje w chwili obecnej trzy nanoprodukty stosowane jako materiały izolacyjne w budownictwie.

  • SPACELOFT , materiał izolacyjny wykonany w formie zwijanych mat o grubości 5 – 10 mm, do zastosowania w temperaturze – 200 C do + 200 C. Materiał zbudowany na bazie aerożelu,  charakteryzuje się niską przewodnością  ciepła  L = 0,014W/(m K). Wykorzystywany do ocieplania ścian zewnętrznych i wewnętrznych, sufitów i podłóg.
  •  AEROPAN, najnowszy produkt firmy produkowany w formie paneli o wymiarach 140 cm x 72 cm, z wbudowaną membraną transpiracyjną, zbudowany na bazie aerożelu o grubości 10 mm , charakteryzuje się bardzo niską przewodnością cieplną wynoszącą L=0,013 W/(m K) do zastosowań w przedziale temperatur od minus 200C  do + 200 C. Łatwy w użyciu i obróbce. Wykorzystuje się go do izolacji ścian a sposób przymocowania do ściany jest taki sam jak przy wykorzystaniu  naszego typowego styropianu.
  •  NANSULATE  , to  transpiracyjny lakier  zawierający nanomolekułę hydro-NH-oxide  /  nanomolekuła chroniona patentem/  który tworzy bardzo cienką, mocną i przeźroczystą powłokę izolacyjną  nie zmieniającą swych właściwości w czasie. Powierzchnia pokryta tym lakierem jest odporna na brud i nie wchłania wody. Można go używać na ściany zewnętrzne jak i wewnętrzne.

 

Źródło: http://www.aktarusgroup.com/en/