Jesteś w: BIZNES
Pozostałe działy:
Pozostałe działy:

Rusnanoprize 2013 dla BIND za Innowacyjny Rozwój Nanomedycyny

BIND Therapeutics Inc, przedsiębiorstwo nanomedyczne zajmujące się terapeutyką o nazwie AccurinsTM, ogłosiło dzisiaj, że zostało ono wyróżnione nagrodą Rusnanoprize 2013 za Innowacyjny Rozwój. Przyznając nagrodę doceniono BIND za przeniesienie najnowocześniejszej technologii nanocząstkowej na prace nad stadium klinicznym. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 1 listopada 2013 r. w trakcie Międzynarodowego Forum dla Otwartej Innowacji w Moskwie.

'BIND zostało uhonorowane prestiżową nagrodą i docenione przez światowe grono wybitnych naukowców i biznesmenów', powiedział Scott Minick, prezes BIND.  'Skupiamy się na wykorzystaniu naszej platformy nanoinżynierii medycznej do rozwoju terapeutyki o nazwie Accurins, posiadającej potencjał do stworzenia nowych metod leczenia pacjentów na całym świecie'.

Współzałożyciele przedsiębiorstwa BIND, prof. Robert S. Langer Sc.D., Massachusetts Insitute of Technology, prof. David H. Koch oraz prof. Omid Farokhzad z Harvard Medical School rózwnież zostali wyróżnieni nagrodą Rusnanoprize za ich badania naukowe związane z nanotechnologiami stosowanymi w medycynie.

O Rusnanoprize
Nagroda Rusnanoprize za Innowacyjny Rozwój jest wręczana co roku przez International Prize Award Commitee of the Russian Nanotechnology Corporation naukowcom, których odkrycia i innowacje zastosowano w produkcji oraz w przedsiębiorstwach, które skutecznie je wdrożyły. Członkowie International Prize Award Commitee są przedstawicielami społeczności naukowców oraz nowoczesnych biznesmenów, którzy osiągnęli wybitne rezultaty w swoich dziedzinach. Więcej informacji o Rusnanoprize można znaleźć na http://www.rusnanoprize.ru/en

O BIND Therapeutics
BIND Therapeutics jest medycznym przedsiębiorstwem zajmującym się nanomedycyną kliniczną, a w szczególności pracami nad nowoczesną terapeutyką Accurins. BIND chce wykorzystać swoją platformę nanomedyczną do rozwoju Accurins, początkowo w onkologii, jak również do współpracy z firmami biofarmaceutycznymi. BIND-014 jest lekiem zawierającym docetaksel, powszechnie używany w chemioterapii. W 2013 roku BIND ogłosiło współpracę z Amgen Inc., Pfizer Inc. i AstraZeneca AB. Platforma BIND ma swoje korzenie w pionierskich badaniach nanotechnologicznych założycieli i kierowników firmy przedsiębiorstwa BIND, tj. dr Robera Langer i dr Omida Farokhzad, prowadzonych w Massachusetts Institute of Technology & Brigham & Womens' Hospital/ Harvard Medical School. Więcej informacji na stronie firmy: www.bindtherapeutics. com

Źródło: BIND Therapeutics (notatka prasowa)
Źródło: http://www.nanowerk.com/news2/newsid=33057.php