Jesteś w: BIZNES
Pozostałe działy:
Pozostałe działy:

Spotkanie czeskich firm nanotechnologicznych w Chinach

Spotkanie przedstawicieli z Chin i Czech i podpisanie memorandium pozwala na zacieśnienie współpracy tych państwo w dziedzinie nanotechnologii.

W tym tygodniu przedstawiciele czeskich firm nanotechnologicznych, dwie słynne uczelnie techniczne i CzechInvest wzięły udział w misji technologicznej w Chinach, gdzie spotkały się z chińskimi odpowiednikami. Omawiano dalsze umocnienie współpracy w dziedzinie nanotechnologii. Ta misja nanotechnologiczna w Chinach, przy aktywności pewnych czeskich firm nanotechnologicznych, które również były w ostatnich miesiącach wspierane przez czeską ambasadę Beijning, przyniosła nowe możliwości inwestycyjne oraz szanse na dalszą współpracę w dziedzinie nowoczesnych technologii z Czech.

"Czeskie firmy nanotechnologiczne są bardzo poważane na rynku chińskim" powiedział Marian Piecha, prezes CzechInvest.

Przedstawiciele CzechInvestu, Uniwersytetu Technicznego w Libercu, Uniwersytetu Technologicznego w Brnie oraz czeskim firm nanotechnologicznych Naftigate Corporation, Elmarco, Act Nami i Noen wzięli udział w szczycie Chenango 2013, który odbywał się w dniach 24-27 września w Suzhou, w prowincji Jiangsu. Podczas spotkania CzechInvest i Naftigate Corporation przeprowadziły seminarium zatytułowane "Nanorozwiazania dla gospodarki ekologicznej- możliwość inwestycyjna w Chinach".

"Chiny oferują olbrzymią przestrzeń do wprowadzania na rynek nowoczesnych produktów" powiedział Ladislaw Mares, prezes zarządu Naftigate Corporation. Ta misja technologiczna ma ogromne znaczenie dla wspierania czeskiego eksportu na chiński rynek. Prezentowany potencjał czeskiej nanotechologii jest również sygnałem dla chińskich inwestorów.

Kamieniem milowym we współpracy technologicznej pomiędzy dwoma państwami było podpisanie porozumienia pomiędzy Czeską Agencją Technologii i Komisją Administracyjną Suzhou Industrial Park. Memorandum zainicjowane przez Naftigate Corporation ma na celu ułatwienie współpracy między czeskimi i chińskimi firmami o profilu technologicznym.

Przy podpisaniu memorandum obecna była H.E. Libor Secha, Ambasador Republiki Czeskiej w Chinach oraz przedstawiciele CzechInvestu.

27 września delegaci z Czech przybyli do Beijing aby przeprowadzić nanoseminarium w stolicy kraju oraz omówić z zaproszonymi gośćmi z Chin szczególny temat wykorzystania nanotechnologii w hydroterapii i innych ekotechnologii. Seminarium, które odbyło się w czeskiej ambasadzie uczestniczyły dziesiątki przedstawicieli instytucji państwowych, przedsiębiorstw państwowych i prywatnych.

Klara Jurcowa, doradca finansowy w ambasadzie, potwierdziła, że było to piąte tego typu wydarzenie zorganizowane w ambasadzie, które znów spotkało się z ogromnym entuzjazmem i zainteresowaniem ze strony Chin. Wskazuje to na dobry moment dla nanotechnologii oraz jej ogromny potencjał. Jurcowa stwierdziła, że jest zachwycona tym, że chińska ambasada potrafi współpracować z czeskimi przedsiębiorcami na rynku chińskim oraz przy wsparciu finansowym czeskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które się w stanie stworzyć odpowiednie warunki dla współpracy biznesowej w kontekście dyplomacji ekonomicznej.

Źródło: http://www.nanowerk.com/news2/newsid=32507.php